Reede õhtul pärast tööd käisin korraks kodust läbi ja siis lendasin Stockholmi uisutama. Seekord läks eriti ludinal, ukselt uksele ca 4 tunniga, sellest natuke üle 2 kulus lennuks. Lugesin Stieg Larssoni Millenniumi-triloogia 1. raamatut ega märganudki, kui kohal.
Õnneks ei olnud Eesti külm üle mere pääsenud ja seal oli mõnus nullialune talveilm.
Laupäeval uisurada valides otsustasime, et Norrvikenil on juba käidud küll, prooviks midagi muud, näiteks naaberjärve nimega Edsviken. Järveäärses parklas istus oma autode juures kümmekond kalameest ja pidas kohvipausi - kabasnikutest paistvad jääpuurid muutsid selle järve natuke kahtlaseks. Aga asjata! Lahtiaetud 9km rada, lisaks 2km transporditee kaldalt rajani, kokku 13km väga head jääd ja sajad uisutajad. Uisuraja kõrval suusajälg, noh ja kusagil eemal oma aukude ääres ka kalamehed. Aeg 1:25 polnud üldse paha ja tunne oli päris hea. Aga põliste uisutajate tempos ikka ei sõida küll. Ma ei räägigi noortest meestest, kes must kui postist mööda panid. Isegi vanemad prouad sõitsid ilma keppidega hoogu andmata kiiremini kui mina keppidega.
Pühapäeval olime tagasi jääl, juba enne kella 11, et ma lennule jõuaksin. Auto näitas -9 kraadi, aga päike paistis ja kui tunni pärast tagasi kaldal olime, oli -3 peale jõudnud. Aeg niisiis 1:00, 13km/h. Võrdluseks: ükskord kui Tartus mööda Ülikooli tänavat väga kiire sammuga tööle läksin, keris mu kõrval sõitnud auto juht aknaklaasi alla ja teadustas: devushka, vasha skorost desjat kilometrov v chas!
Tagasilend jälle Larssoni embuses, nagu tädi Maara tavatseb öelda; seekord võtsin raamatu kotist isegi bussis, aga suutsin siiski peatustel silma peal hoida.
Õhtul Prüsselis vaatasin Mulgi uisumaratoni pilte. Üks osa sõitjaid oli isegi pikamaauiskudega, aga mis silma hakkas - mitte kellelgi ei paistnud jäänaaskleid kaelas rippuvat. Rootsis võib kindlal lahtiaetud järvejääl uisutaja maha jätta nii jääpiigi/kepid kui ka seljakoti kuivade riietega, aga mitte kunagi jäänaaskleid. See oleks nagu öösel helkurita maanteele minna.
Monday, 25 January 2010
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment